«

»

Kvě 18

Info o klubu

HC Lachema Brnolachema

Rok založení: 15. 1. 2011

Klubové barvy: bílá, modrá,červená
Stadion: Starobrno Aréna (10 000 míst)
Chlupatá Deka Brno začala svoji činnost v 36. sezóně v IX.72. lize. Už první sezóna ukázala, že tým má na to, aby se v dalších letech mohl poprat o play-off, tentokrát ale Chlupatá Deka skončila ještě těsně pod hranicí- devátá. V 37. sezóně se již Brnu povedlo se dostat do play-off ze 7. místa, ale cesta skončila již ve čtvrtfinále. O rok později se opět opakovalo 9. místo, tým se skoro vůbec neměnil. 39. sezóna byla jedna z těch doopravdy nejúspěšnějších, tým totiž šel do čtvrtfinále ze 6. místa, bohužel opět Chlupatá Deka vypadla v 1. kole play-off. Jenže se povedlo vybojovat alespoň historicky nejlepší umístění- 5. místo.
40. sezóna byla opět hodně podobná jako ty minulé, když se Deka dostala do play-off, zase brzký konec ve čtvrtfinále, bylo z toho 8. místo. 41 a 42. sezóna se vůbec nepovedla, protože Chlupatá Deka ani jednou neskončila na příčkách zaručujících play-off. Zlepšení bylo poté ale vidět ve 43. sezóně, byl z toho postup do play-off z 8. místa, ale jak již je tradicí, Deka opět neprošla přes čtvrtfinále, byla z toho nakonec 7. příčka. V téhle době byla Chlupatá Deka bez manažera a bez vedení, klub nebyl aktivní, a proto také v následujících dvou sezónách hrál tým jen kolem 12. a 13. místa. Poté ale nastala změna.
Vedení se probudilo a vyházelo všechny hráče, kterými byli převážně odchovanci klubu, kteří neměli kvalitu. Nakupovalo se na trhu ve velkém, Chlupatá Deka si v době neaktivity nastřádala skoro dvoumiliardově jmění. Klub skončil v jubilejní 10. sezóně 7. po základní části a v play-off byl opravdu kousek od postupu do semifinále, ale nakonec bral jen 5. místo. V 47. sezóně se Chlupatá Deka pohybovala v první čtyřce a patřila k nejlepším klubům v lize. Ke konci ligy to byl ale perný boj o play-off a nakonec z toho bylo opět 7. místo, po kterém ale v play-off následovalo vybojování 5. příčky.
Chlupatá Deka nakonec ve 48. sezóně skončila na 4. místě po základní části a v play-off se dostala až do finále. Tam Deka podlehla Litvínovu. Po téhle sezóně se Deka přejmenovala na HC Lachema Brno, svoje zápasy začala hrát ve Starobrno Areně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat